להבין את סין

כל מה שצריך לדעת על המעצמה שתעצב את המאה ה-21

להבין את סין - היסטוריה ותרבות

סין היא הציוויליזציה העתיקה ביותר בעולם, עם 4000 שנות היסטוריה ומורשת שהיא ערש התרבות המזרח-אסייתית.  במשך רוב ההיסטוריה שלה, סין היתה המדינה הגדולה והחזקה ביותר, בעלת הכלכלה הגדולה והמתקדמת ביותר בכל העולם המוכר לה.  במגוון רחב של תחומים – מפילוסופיה ואמנות, דרך קולינריה, חדשנות טכנולוגית ועד למנהל אזרחי ותורות לחימה – התרבות הסינית המרתקת העשירה והיוותה השראה לעולם כולו לאורך אלפי שנים

להבין את סין - כלכלה וטכנולוגיה

בעשור הקרוב כלכלת סין צפויה לעבור את ארה”ב ולהפוך לגדולה בעולם, תןך שהיא שומרת על המאפיין הייחודי של כלכלת תכנון מרכזי שמעודדת חופש יזמי וכוחות שוק. כבר מזמן לא מדובר בכלכלת ייצור זול וחיקויים, קטר הצמיחה הוא המגזר הטכנולוגי מבוסס חדשנות ושירותים שגם בסיליקון וואלי עוקבים אחריו בקפידה – וגם לנו פה בסטארט-אפ ניישן יש הרבה מה ללמוד ממנו.

להבין את סין - מדיניות וגאופוליטיקה

משמעות שמה הסיני של סין הוא “מדינת המרכז” וכך בדיוק היא תופסת את מקומה בעולם.  לאורך אלפי שנים ועד למאה ה-19, מעמדה היה בלתי מעורער. לאחר “מאה שנות השפלה” ע”י כוחות זרים, המפלגה הקומוניסטית החזירה את סין לסינים ובעשורים האחרונים מדיניות החוץ והפוליטיקה הפנימית של סין מוקדשים להחזרת מעמדה למקומה הטבעי, והאסטרטגיה שמובילה אותה להגשמת החזון הזה היא מורכבת, מתוחכמת ועוצמתית.

האתר המלא עולה בקרוב

הצטרפו לניוזלטר ותהיו הראשונים להיות מעודכנים

אודות

“להבין את סין” הוקם במטרה להנגיש לקהל הישראל מידע רחב, מקיף ומעמיק בעברית על המדינה המאוכלסת ביותר בעולם, עם התרבות העתיקה בעולם ובעלת הכלכלה שבעשור הקרוב תהפוך להיות הגדולה בעולם. לצד הצמיחה הכלכלית הגבוהה בעולם בעשורים האחרונים והתקדמות מטאורית בתחומי הטכנולוגיה והמדע, סין מעוררת ביקורת רבה על התנהלות הממשל שלה בבית ובזירה הגלובלית.  לצד שלטון אוטוריטרי ריכוזי וכלכלה מתוכננת, סין מציעה גישה ייחודית ומוצלחת לעידוד חדשנות, יזמות מקומית וביטחון אישי לאדם הממוצע שרבות ממדינות העולם יכולות לקנא בו. לטוב ולרע, המאה ה-21 צפויה להיות המאה הסינית והסדר העולמי החדש יעמיד את סין, ששמה בסינית הוא “מדינת המרכז”, שוב במרכז – המקום הטבעי שלה מבחינתה.

סין היא רב-גונית ומורכבת ויש המון מה ללמוד ממנה. רוב המידע שאנחנו מקבלים עליה כאן מגיע דרך פריזמה צרה ומאד ספציפית – המטרה של “להבין את סין” היא להציע לקהל הישראלי אפשרות להכיר את הרבדים השונים של סין בצורה מאוזנת, דרך נקודות מבט שונות – כי ידע הוא כוח.  וידע על הכוח העולה של המאה ה-21 הוא כוח חשוב במיוחד היום

ייעוץ אסטרטגי והרצאות:

“להבין את סין” מציע מגוון רחב של הרצאות על היבטיה השונים של סין – היסטוריה, תרבות, כלכלה, טכנולוגיה, פוליטיקה ויחסי חוץ, כמו גם ייעוץ אסטרטגי לחברות וארגונים המבקשות להכיר את השוק הסיני על מגזריו והיבטיו השונים, ולפעול בו.

דילוג לתוכן