אודות להבין את סין

“להבין את סין” הוקם ע”י יובל וינרב במטרה להנגיש לקהל הישראל מידע רחב, מקיף ומעמיק בעברית על המדינה המאוכלסת ביותר בעולם, עם התרבות העתיקה בעולם ובעלת הכלכלה שבעשור הקרוב תהפוך להיות הגדולה בעולם. לצד הצמיחה הכלכלית הגבוהה בעולם בעשורים האחרונים והתקדמות מטאורית בתחומי הטכנולוגיה והמדע, סין מעוררת ביקורת רבה על התנהלות הממשל שלה בבית ובזירה הגלובלית.  לצד שלטון אוטוריטרי ריכוזי וכלכלה מתוכננת, סין מציעה גישה ייחודית ומוצלחת לעידוד חדשנות, יזמות מקומית וביטחון אישי לאדם הממוצע שרבות ממדינות העולם יכולות לקנא בו. לטוב ולרע, המאה ה-21 צפויה להיות המאה הסינית והסדר העולמי החדש יעמיד את סין, ששמה בסינית הוא “מדינת המרכז”, שוב במרכז – המקום הטבעי שלה מבחינתה.

סין היא רב-גונית ומורכבת ויש המון מה ללמוד ממנה. רוב המידע שאנחנו מקבלים עליה כאן מגיע דרך פריזמה צרה ומאד ספציפית – המטרה של “להבין את סין” היא להציע לקהל הישראלי אפשרות להכיר את הרבדים השונים של סין בצורה מאוזנת, דרך נקודות מבט שונות – כי ידע הוא כוח.  וידע על הכוח העולה של המאה ה-21 הוא כוח חשוב במיוחד היום. 
בין אם מדובר בהבנת מדיניות הפנים או יחסי החוץ של הממשל, הרגולציה המורכבת על המגזרים הפיננסיים והטכנולוגיים, מאיפה הם מגיעים ואילו מטרות הם אמורים לשרת, התעמקות בסוגיות תרבותיות נושנות או טרנדים חברתיים עדכניים והכרת ההיסטוריה העשירה והמורכבת של המדינה – “להבין את סין” תאפשר לכם להכיר את המעצמה העולה באופן מעמיק ולעקוב אחרי המגמות השונות בסין באופן שוטף. 

יובל וינרב, 于威 - נעים להכיר

יובל וינרב, מייסד “להבין את סין”, הוא יועץ אסטרטגי לחברות וגופים המעוניינים לפעול בסין, מול חברות סיניות או להבין טוב יותר את מי שבקרוב צפויה להיות הכלכלה הגדולה בעולם.

בוגר החוג לכלכלה והחוג ללימודי מזרח אסיה בהצטיינות מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני במנהל עסקים ומלגת הצטיינות לשנת לימודי שפה ותרבות סינית בבייג’ינג, יובל עבד במשך למעלה מעשור בתפקידים ניהוליים בכירים בחברות טכנולוגיה ישראלית שפעלו בהצלחה מול השוק האסייתי והסיני בפרט.

בשנתיים האחרונות יובל עוסק בייעוץ אסטרטגי לחברות וגופים שונים בכל הקשור לשוק הסיני בעיקר בנושאי אסטרטגיה עסקית, מחקר שוק, חדירה לשוק, חיבור לשותפים עסקיים מקומיים, ליווי עסקאות, הדרכות מנהלים.
בנוסף, יובל מציע שורה של הרצאות ומפגשי העשרה לגופים מסחריים, מלכ”רים ומוסדות חינוכיים על היבטים שונים של סין והתרבות הסינית.